Panele słoneczne – to musisz wiedzieć

12 Lis

Panele słoneczne budzą coraz większe zainteresowanie. Stają się przedmiotem merytorycznych dyskusji, w czasie których padają konkretne pytania i odpowiedzi. Jeszcze zanim zdecydujemy się na ich posiadanie lub odrzucimy tę możliwość, powinniśmy rozprawić się z mitami na ich temat.

Czy tej energii rzeczywiście nie zabraknie?

Osoby, które sceptycznie podchodzą do każdej nowości rynkowej, często zadają sobie pytanie o to, czy panele sprawdzą się w polskich warunkach. Przecież nazwa wyraźnie sugeruje, że potrzebują one słońca, a wiadomo, że Polska to nie Chorwacja i nie ma go wcale aż tak dużo.

Osoby promujące panele słoneczne uspokajają jednak, że mamy do czynienia z obawami, które nie znajdują uzasadnienia. Jeśli mielibyśmy się czymś martwić, tym czymś powinno być przede wszystkim zaopatrzenie naszego kraju w paliwa kopalne. Węgiel wymaga wydobycia, transportu, a potem również spalenia, a jego zasoby nie są wcale nieskończone. Być może już za kilkanaście lat politycy zbiorą się na odwagę i przypomną, że niebawem zasoby te zaczną się kurczyć. Tymczasem dzięki panelom mamy do czynienia z czystą energią, od której nie zostaniemy odcięci.

Panele słoneczne - to musisz wiedzieć

Kto to będzie konserwował?

Nawet osoby pewne, że panele solarne to nasza przyszłość, mają wątpliwości, czy powinny je instalować. Ciągle przecież mamy do czynienia z rozwiązaniami stosunkowo nowymi, kto więc zajmie się ich konserwacją i naprawą, gdy pojawią się pierwsze awarie?

Pytania tego rodzaju wydają się zrozumiałe, wątpliwości w tym zakresie wymagają jednak rozwiania. Oczywiście, nie ma mowy o tym, aby możliwe było zrezygnowanie z konserwacji paneli. Dobrze jest jednak pamiętać również o tym, że mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami, które nie posiadają ruchomych części. W praktyce oznacza to, że zabiegi konserwacyjne nie wiążą się choćby z oliwieniem kolejnych elementów, co zawsze jest zadaniem czaso i pracochłonnym. Panele są przy tym proste zarówno wtedy, gdy je instalujemy, jak i wtedy, gdy musimy zająć się ich demontażem.

Panele słoneczne znajdziesz na https://www.hewalex.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz