Fundusze parasolowe

12 Lut

Fundusze parasoloweFundusze parasolowe w odróżnieniu od innych funduszy inwestycyjnych pozwalają przenosić środki pomiędzy subfunduszami bez płacenia podatku od zysków kapitałowych, czyli tzw.: podatku Belki. Jest to więc jeden z tych nielicznych produktów inwestycyjnych, który pozbawiony został opodatkowania.

Popularność funduszy parasolowych

Nic więc dziwnego, że cieszy się on tak dużym powodzeniem. Warto jest jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że podatek będziemy zmuszeni zapłacić jedynie w przypadku wycofania środków z funduszu. Ma to miejsce w momencie, kiedy decydujemy się na odkupienie, lub przeniesienie jednostek uczestnictwa do funduszu nieskorelowanego z funduszem parasolowym. Niemniej jednak inwestycyjne poruszanie się w obrębie funduszu parasolowego, daje szereg możliwości skupionych na doborze subfunduszy o różnorodnym stopniu ryzyka. Bardzo ważnym faktem jest, że istnieje szansa na ich dostosowanie ich do własnych preferencji. Jest to zatem jeden z tych produktów bankowych, który zyskuje na swojej popularności w miarę upływu czasu.

Gdzie znaleźć informacje o funduszach parasolowych?

Fundusze parasolowe są możliwe do porównania za sprawą stron internetowych. Dzięki nim możemy liczyć na szybkie i sprawne pozyskanie ważnych dla nas informacji. Możemy być pewni, że w ten sposób możliwe będzie, by zaoszczędzić więcej czasu. Bez obaw będziemy mogli skupić się na szeregu ważnych dla nas zadań. Inwestor będzie mógł zapłacić podatek dopiero wówczas, kiedy wyjdzie z funduszu, od całkowitego zysku. Pamiętajmy, że jest to niewątpliwą zaleta wszystkich funduszy parasolowych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, co do zasady nie pobierają opłat za przenoszenie środków z jednego do drugiego subfunduszu. Wobec czego klienci nie są obarczeni kosztami związanymi z podobnymi modyfikacjami. Bez obaw mogą być one podejmowane podczas korzystania z danego produktu inwestycyjnego.  Wyjątkiem będą jednak sytuację, kiedy to zechcemy przenieść środki z subfunduszu obarczonego mniejszym ryzykiem do funduszu o większym stopniu ryzyka. Taka opłata manipulacyjna nie jest  jednak zazwyczaj wysoka. Jednak warto jest zdawać sobie sprawę z jej obecności.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *